ARCHIV AKCÍ

Za malínským křenem

Kutná Hora - Malešov - Bylany (Škvárovna) - Kutná Hora, 15 km, 14. 10. 2017

Z Bílku do Chotěboře údolím Doubravy 16. 9.
Letní tábor - stará Čína 5. - 22. 7.
Hrad Okoř, rotunda sv. Petra a Pavla v Budči, Otvovická skála 20. 5. 2017
Den Země 2017 22. 4.
Kersko 1. 4. Se šípkovou! Se zelím!!

Masopust v Hostovlici u Čáslavi

Sobota 25. 2.
Golčův Jeníkov - Tisá skála - Hostovlice (masopust) - Okřesaneč (masopust) - Hostačov (zámek) - Golčův Jeníkov

Výprava do bodu X, 2. díl

Kutná Hora - lezecká stěna vol. 2

Výprava do bodu X.

Kutná Hora - lezecká stěna vol. 1

Živý betlém 2016

 

Živý betlém, vánoční zvyky a tradice na Rozsvícení vánočního stromu

Výprava na Sion

Výprava do Kouřimi

V sobotu 22. 10. jsme navštívili historické město Kouřim. Na výpravě jsme byli ve složení já (Marek), Kue, pan Moravec a děti Vojta, Filip, Honza, Cvalda a Tom. Po příjezdu jsme šli do skanzenu, poté na oběd a po obědě do kostela sv. Štěpána s kaplí sv. Kateřiny (gotické nástěnné malby) a na zvonici s obrácenými zvony. Na závěr výpravy jsme si obešli naučnou stezku po slovanském hradišti a uzavřeli výpravu vyhlášením výsledků celodenní hry.

Pochod okolo Bohdanče

Abychom potvrdili, že nejsme oddíl pouze tábornický, ale i turistický, tak jsme se v sobotu 1. 10. vydali ve složení Marek, Starosta, Kue, Gabča, Anča a děti Lukáš, Patrik a Matyáš na pochod do okolí Bohdanče. V bohdanečské sokolovně jsme se zapsali, navštívili krámek u palírny a přes rozhlednu jsme se vypravili na cestu. Na cestě nás čekala celá řada zastávek v podobě občerstvení a navštívili jsme huť Jakub v Tasicích. Přes vsi Bělou, Chlístovice a Dvorecko jsme se vrátili do cíle v Bohdanči. Obdrželi jsme krásný diplom a znovu navštívili krámek. Pak už přijel autobus, který nás odvezl do Zbraslavic, kde jsme přestoupili na vlak a pokračovali domů do Kolína.

Oddílový sraz - 30. výročí

V sobotu 24. 9. se uskutečnil sraz k příležitosti 30 let Arniky. Zúčastnili se členové současní, minulí i budoucí, a také rodiče členů. K vidění byly kroniky, oddílové relikvie, sledovaly se fotky a videa. Byla připravena znalostní hra a odehrál se indiánský fotbal a buldoci. Pak už následovala volná zábava a sraz si všichni užili.

Dračí lodě

V sobotu 10. 9. Arnika pomáhala na akci Dračí lodě, kde si pro děti připravila řadu soutěží a herních aktivit.

Letní tábor Staré řecké báje a pověsti

V termínu 6. až 23. 7. proběhl tradiční letní tábor. Letos byl laděn do tématiky řeckých pověstí a závěr tábora byl uzavřen puťákem do Vlašimi a vrch Blaník.

Druhá výprava na tábořiště

O víkendu 17. až 19. června jsme na tábořišti zahájili stavbu kuchyně přípravou a betonáží patek.

Výprava na tábořiště

O víkendu 27. a 28. 5. proběhla výprava na tábořiště spojená s bouráním staré táborové kuchyně. Účast byla hojná a děti nám moc pomohly.

Pochod ze Zbraslavic do Zruče

V sobotu 7. 5. jsme zúčastnili dálkového pochodu ze Zbraslavic do Zruče, kdy jsme absolvovali 16 km trasu přes Krasoňovice, Hodkov a Želivec.

Den Země 2016

Pátek, sobota 22. a 23. dubna.

Výprava z Týnce nad Labem do Kolína

V sobotu 19. 3. 2016 se uskutečnila výprava z Týnce nad Labem do Kolína. Z Týnce jsme se po žluté značce vydali do Býchor a v chatařské osadě Mlejnek jsme si opekli buřty. Po občerstvení v býchorské hospůdce jsme se vrátili do Kolína.

Praha

Pátek 29. 1. - 31. 1.
pátek: park Stromovka, planetárium
sobota: Letenské prase, Karneval
neděle: deskové hry, návrat

Živý betlém 2015

pátek 25. 12.

Vánoční výprava - Tři Dvory

sobota - neděle 19. - 20. 12.

Táborový film

pátek 18. 12.

Rozsvěcení stromu - Betlém, vánoční zvyky a tradice

neděle 29. 11.

Vánoční vyráběčka

sobota 28. 11.

Lichnice

sobota 14. 11.

Podzimní výprava

Za malínským křenem

V sobotu 10. října jsme vyrazili na výpravu v rámci pochodu Za malínským křenem. Akce jsme se zúčastnili ve složení Marek, Anča, Starosta, Karel a děti Cvalda, Honza Málek, Honza - Pálenka, Verunka a Patrik. Kromě tradičních míst v KH, Hlízově a Malíně jsme navštívili rozhlednu a výbornou restauraci na Kaňku a výpravu uzavřeli zaslouženou klobáskou s malínským křenem. Trasa: 11 km - KH - Malín - Hlízov - Kaňk – KH

Výprava do okolí Kolína

21. 9. 2015

Letní tábor - Cesta kolem světa za 80 dní

Oregon dětem

 

Výprava za jarní přírodou a historickou technikou

Sobota 25. 4. 2015
Navštívená místa: Libice nad Cidlinou (pouť) - Libické hradiště - Soutok Cidlina/Labe - Velký Osek

Den Země 2015

pátek, sobota  17. - 18. 4.

Výprava na poušť

Sobota 14. 3. 2015
Navštívená místa: Sadská - Písty - Nymburk
Vánoční výprava proběhla o posledním víkendu před Vánoci ze soboty 20. 12. do neděle 21. 12. jako již ve Třech Dvorech. Sraz byl u klubovny a následoval přesun kolem Labe do Třech Dvor. Po příchodu se hrály hry (Palermo), následovalo ozdobení stromku, vyndalo se cukroví, Marta zahrála několik koled a následovalo rozbalení dárků. Večer se pak nesl ve znamení zkoušení hry na Betlém a hraní stolních her. V neděli dopoledne proběhla procházka do okolní přírody a odpoledne jsme se byli podívat, jak probíhá Betlém ve Třech Dvorech a mohli tak porovnávat s naší tradiční akcí. Každý má něco do sebe, ale jejich chleba se sádlem byl fantastický. Po shlédnutí programu jsme se zabalili a vyrazili po cyklostezce do Kolína, kde byl u klubovny konec výpravy.

Vánoční vyráběčka

V pátek 12. prosince proběhla tradiční Vánoční vyráběčka. Děti si mohly vyrobit věci z pedigu, hvězdičky z drátků a korálků, sypané skleničky a svíčky. Zájem byl veliký, dostavily se všechny děti, které momentálně Arnika má.

Výprava za Přibyslav

29. listopadu 2014
Trasa: Přibyslav - Stříbrné Hory - Simtany - Pohled - Termesivy - Havlíčkův Brod (18 km)
Navštívené památky: zámek Přibyslav, kostel Narození Jana Křtitele Přibyslav, Borovský most, Stříbrné Hory, zámek Pohled - bývalý kláster Cisterciaček s kostelem sv. Ondřeje, empírová kaple Panny Marie, zaniklá zřícenina hradu Hadrburg, Poustevník Lipnický (Havlíčkův Brod) a Havlíčkovo náměstí v Havlíčkově Brodě.
 

Vánoční zvyky a tradice - Rozsvěcení vánočního stromu 2014

V pátek 28. 11. 2014 proběhlo na Karlovo náměstí v Kolíně Rozsvícení vánočního stromečku. Zde společně se skupinou Poprávu členové oddílu prezentovali živý Betlém, vánoční zvyky a tradice. Akce začala v 15:30, konec byl po 18. hodině. Návštěvníci viděli Betlémskou stáj s Ježíškem, Marií, Josefem a Tři krále. Děti si mohly vyzkoušet vánoční zvyky (krájení jablíček, pouštění lodiček), zkusit si znalostní kvíz o adventních postavách z Čech, postavách nosících dárky v cizích zemích a soutěže byly připraveny i pro nejmenší. Na účastníky, kteří úkoly úspěšně splnili, čekala sladká odměna.

Výprava do Ležáků a na zříceninu hradu Žumberk

8. 11.