Výpravy

Na výpravy jezdíme každých 14 dnů. Většinou se jedná o výpravy jednodenní, v letních měsících převážně do přírody, v zimě i do měst a dalších zajímavých míst. Výlety jsou převážně vlakem, spojené s následnou pěší vycházkou. Jednou za čas (převážně během prázdnin v průběhu školního roku) se konají i vícedenní výpravy.

 

 

Co s sebou na výpravu:

Na výpravu: 
To samé co na schůzku plus dostatek  jídla, pití, nůž (pokud možno zavírací), náhradní ponožky, pláštěnku (případně nepromokavou bundu). 
 
Na zimní výpravu: 
To samé co na výpravu plus teplé náhradní ponožky, rukavice, pokrývku hlavy. 
 
Na vícedenní výpravu: 
Pohodlný batoh přiměřené velikosti nejlépe s posuvnými zády, na dno spacák doporučujeme z dutých vláken s dolní hranicí kolem 5°C, náhradní oblečení a něco na spaní, přiměřeně jídla, alespoň 1 litr pití, pláštěnku, zavírací nůž, KPZ, šátek, uzlovačku, tužku, papír, lžíci, ešus, plynový vařič, igelitovou plachtu nad sebe a karimatku. Váha zabaleného batohu by neměla překročit 10 kg.
 

 

KALENDÁŘ AKCÍ

Advent na zámku Žleby

První prosincovou sobotu 2. 12. vyrazíme do Žlebů, kde navštívíme místní zámek, který nabízí adventní prohlídky.

Sraz: 8:30 na nádraží v Kolíně

Návrat: 15:10 tamtéž

Cena: 180 Kč (prohlídka+vlak)

Program: speciální vánoční prohlídka zámku Žleby, pěší trasa do Žlebů cca 6 km, ať se před Vánoci také trochu hýbáme

S sebou: jídlo, pití (i něco teplého), vhodnou obuv, teplé oblečení, tužku, papír, šátek, KPZ

Prohlídku na zámku je třeba objednat, proto prosíme o závazné přihlášení do neděle 26. 11. Kdo se přihlásí po termínu, může jet, ale nemůžeme zaručit, že bude ještě volné místo na prohlídce.Celý článek

Oddílová schůzka - Promítání táborového filmu

Místo tradiční schůzky se v pátek 15. 12. uskuteční promítání filmu z letošního tábora. Promítání proběhne v zasedací místnosti na radnici v Kolíně. Sraz na promítání bude před budovou kolínské radnice v 16:50. Akce je pro děti i rodiče, čemuž jsme přizpůsobili začátek tak, aby vyhovoval i pracujícím. Respektujte, prosím, čas srazu, aby nemuselo docházet k přerušování promítání. A pokud s sebou vezmete i nějakou maličkost k snědku, jistě to ostatní ocení.
Celý článek