DEN ZEMĚ

Den Země 2017

Ahoj přátelé,

Tábornický klub Arnika Kolín pořádá za podpory Města Kolína, TPCA a AVE Kolín dne 22. 4. 2017 dvanáctý ročník akce s názvem DEN ZEMĚ.

Program se koná tradičně v kaštanové aleji lesoparku Borky. Dopoledne od 10 hodin proběhne úklid lesoparku a jeho okolí. Dobrovolníci budou sbírat odpad a na všechny účastníky úklidu čeká odměna. Myšlenkou této aktivity není jen uklízet odpadky, ale také uvědomit si zodpovědný přístup k pobývání člověka na Zemi.

Odpoledne ve 13 hodin bude zahájen hlavní program. Tvořiví návštěvníci se mohou těšit na výtvarné dílničky, kde se naučí zpracovávat i využívat přírodní a recyklovaný materiál.  Dále se dozvíte o třídění a zpracování odpadu formou ekoher pro děti i dospělé a procvičíte si své znalosti a dovednosti. Doprovodnými atrakcemi bude lukostřelba, trampolína, chůze po laně a můžete navštívit Mobilní planetárium, které sklidilo minulý rok velký ohlas.

Akce se zúčastní několik společností, které mají k přírodě a ekologii blízko, jsou jimi například spolek Lestari a Záchranná stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Dobrovolné vstupné bude věnováno Záchranné stanici pro zraněné živočichy na Huslíku.

Těšíme se na Vás,

T. K. Arnika Kolín

 

Den Země 2016

Tisková zpráva v Kolínském deníku:
Tisková zpráva v Kolínském presu:
Fotogalerie na Svoboda.info:
 
 
 
Den Země
Tábornický klub Arnika Kolín pořádá za podpory Města Kolína, TPCA, AVE Kolín a Glopolisu ve dnech 22. a 23. dubna 2016 jedenáctý ročník akce s názvem DEN ZEMĚ.
 
Pátek 22. dubna od 19:00 
V restauraci Jídelna (Havelcova 271) proběhne projekce dokumentárního filmu Neboj se a jez! s navazující panelovou diskuzí. Projekce dokumentárního filmu NEBOJ SE A JEZ!

Co skrývají naše popelnice? Je možné znovu vypěstovat přímý kontakt mezi spotřebiteli a zemědělci? Zahájení fotografické výstavy FOOD VISION, která zachycuje představy o spravedlivějším a udržitelnějším přístupu k potravinám. Napadlo vás někdy, že v mrkvi na vašem talíři… se ukrývá moc? Jídlo je potřebou, jídlo je radostí, jídlo je otázkou osobních preferencí. Ne nadarmo se říká, že jídlo je lék. Jak často ale o jídle přemýšlíme v souvislosti s mocí? Hosté panelové debaty se pokusí odpovědět na tyto a další otázky. Projekce a výstava je pořádána tábornickým klubem ARNIKA Kolín v rámci akce DEN ZEMĚ za podpory analytického centra Glopolis.

Více informací:

www.zemenataliri.cz

www.festivalalimenterre.cz

Výstava Food Vision vznikla v rámci kampaně Supply Cha!nge (Dodejte změnu), kterou financovala Evropská Unie. Výstava a Ozvěny festivalu jsou pořádány za finanční podpory České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

Sobota 23. dubna od 10:00
Sobotní program se koná v kaštanové aleji lesoparku Borky. Dopoledne od 10 hodin proběhne úklid lesoparku a jeho okolí. Dobrovolníci budou sbírat odpad a na všechny účastníky úklidu čeká odměna. Myšlenkou této aktivity není jen uklízet odpadky, ale také uvědomit si zodpovědný přístup k pobývání člověka na Zemi. 
Odpoledne ve 13 hodin bude zahájen hlavní program. Tvořiví návštěvníci se mohou těšit na výtvarné dílničky, kde se naučí zpracovávat i využívat přírodní a recyklovaný materiál. Dále se dozvíte o třídění a zpracování odpadu formou ekoher pro děti i dospělé a procvičíte si své znalosti a dovednosti. Doprovodnými atrakcemi bude lukostřelba, trampolína, chůze po laně a fotostěna: Hrdinové každým soustem. Letošní novinkou je Mobilní planetárium.
Akce se zúčastní několik společností, které mají k přírodě a ekologii blízko, jsou jimi například spolek Lestari a Záchranná stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Těšit se můžete na představení tradičních řemesel, živá zvířata, občerstvení restaurace Jídelna a Stap, hudební vystoupení kapel Kronos Combo a Sousedi.
Dobrovolné vstupné bude věnováno Záchranné stanici pro zraněné živočichy na Huslíku.
Těšíme se na Vás! Tábornický klub Arnika Kolín
 
S pozdravem a přáním pěkného dne
T. K. Arnika Kolín
https://arnikakolin.webnode.cz/
 
 

Den Země 2015

Tisková zpráva v Kolínském deníku:
Reportáž České televize:
Tisková zpráva v Kolínském Presu
 
 
Milí přátelé,
 
rádi bychom Vás pozvali na desátý ročník akce DEN ZEMĚ pořádaný 17. - 18. dubna 2015.
 
V pátek 17. dubna v kavárně KOA CAFE - Karlova 31, Kolín: 
 
    19:00 proběhne panelová diskuze na téma LESNÍ ŠKOLKY
 
 
V sobotu 18. dubna v kaštanové aleji – lesopark Borky, Kolín:
 
    Dopoledne od 10 hodin proběhne úklid lesoparku. Sejdeme se v kaštanové aleji - dobrovolníci dostanou pytle, rukavice a na sesbírané     odpadky bude v místě připraven kontejner. Na všechny účastníky úklidu čeká odměna.
 
    Odpoledne ve 13 hodin začne hlavní program. V rámci programu proběhnou od 14:00 ukázky práskání bičem s možností vyzkoušení, které     zajistí spolek Keltoviny. Dále bude připraveno mnoho ekoher pro děti i dospělé. Dozvíte se spoustu informací o třídění a zpracování     odpadu, naučíte se poznávat rostliny, zvířata. Na tvořivé návštěvníky čekají výtvarné dílničky, kde si mohou vyzkoušet zpracovat ovčí vlnu,     plést košíčky z pedigu, využívat recyklovatelné materiály a mnoho dalších. K vidění budou živá zvířata, ovce, kozy a koně. Těšit se můžete     na hudební vystoupení zpěvačky Keiko.
 
Dobrovolné vstupné bude věnováno Záchranné stanici pro zraněné živočichy v Pátku. 
 
T. K. Arnika Kolín 
 
Pořádá: T. K. Arnika Kolín. Generální partner: Město Kolín
Sponzoři: TPCA, AVE Kolín, CMYK, Mladá fronta, Polabské ekocentrum, Koa Cafe, Sluníčko, ABC, Wiky, Statek Starý Kolín, Keltoviny, Rengl
 
 
 
Panelová diskuze na téma Lesní školky v pátek 17.4.2015
 
 
 
Doprovodný program Dne Země v sobotu 18.4.2015
 
 

 

Den Země 2014

T. K. Arnika Kolín pořádá 11. a 12. dubna 2014 již 9. ročník akce s názvem Den Země. Koná se již tradičně v aleji lesoparku Borky v Kolíně. Generálním partnerem akce je město Kolín a společnost TPCA, bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné Den Země uspořádat.
V pátek 11. dubna proběhne v kavárně Malý kafe - Karlova 31, Kolín od 19:00 projekce dokumentárního filmu Muž, který sází stromy (2013) s následnou debatou s režisérem.
V sobotu 12. dubna odpoledne od 10 hodin proběhne úklid lesoparku. Sraz bude v kaštanové aleji - dobrovolníci dostanou pytle, rukavice a na sesbírané odpadky bude v místě připraven kontejner. Na účastníky úklidu čeká drobná odměna.
Odpoledne ve 13 hodin bude zahájen hlavní program. Bude připraveno mnoho ekoher pro děti i dospělé. Dozvíte se spoustu informací o třídění a zpracování odpadu, naučíte se poznávat rostliny, zvířata a jak o ně pečovat. Na tvořivé návštěvníky čekají výtvarné dílničky, kde si mohou vyzkoušet zpracovat ovčí vlnu, plést košíčky z pedigu, využívat recyklovatelné materiály a mnoho dalších. K vidění budou živá zvířata, ovce, kozy a koně. Těšit se můžete na divadelní vystoupení občanského sdružení Ekodomov, hudební vystoupení písničkáře Podivena a zpěvačky Keiko. Samozřejmě nebude chybět občerstvení. Vstupné bude již tradičně dobrovolné a bude věnováno záchranné stanici v Pátku.
 
 

Den Země 2013

T. K. Arnika Kolín pořádá 20. dubna 2013 již 8. ročník akce s názvem Den Země. Koná se již tradičně v aleji lesoparku Borky v Kolíně. Generálním partnerem akce je město Kolín a společnost TPCA, bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné Den Země uspořádat.
Program:
10:00 Dopoledne od 10 hodin proběhne úklid lesoparku. Sraz bude v kaštanové aleji - dobrovolníci dostanou pytle, rukavice a na sesbírané odpadky bude v místě připraven kontejner. Na všechny účastníky úklidu čeká malá odměna. 
13:00 Odpoledne ve 13 hodin bude zahájen hlavní program. Bude připravena řada ekoher pro děti i dospělé. Dozvíte se řadu informací o třídění a zpracování odpadu. Tvořiví návštěvníci se mohou těšit i na výtvarné dílničky, kde se naučí zpracovávat ovčí vlnu, plést košíčky z pedigu, vytvořit si vlastní nákupní tašku, využívat recyklovatelné materiály a podobně. K vidění budou živá zvířata jako jsou například ovce, kozy a koně. Připraven bude také zajímavý kulturní program se zaměřením a ekologii a ochranu přírody. Akce se zúčastní i několik společností, které mají k přírodě a ekologii blízko, jako je například společnost Ekodomov, Záchranná stanice pro zraněné živočichy v Pátku, AVE Kolín a jiné. Samozřejmě nebude chybět občerstvení a čajovna. Vstupné bude již tradičně dobrovolné a bude věnováno Záchranné stanici pro zraněné živočichy v Pátku u Poděbrad.